Left Alışverişe Devam Et
Siparişiniz

Sepetinizde Hiç Ürün Yok

ANTRE GOURMET

Peynir Aşkına!

Dünya’nın ait olduğu kültürel peynir mirasının ve sahip olduğumuz Anadolu zenginliğinin verdiği coşkuyla bu hayalin peşine düştük. 

Peynir Aşkına!

Sütün peynir aşkına, hayranlık duyduk hep.

İnsanlık tarihinin başladığı günden bugüne, sütün peynirle var olduğuna inanılan Anadolu topraklarındaki yolculuklarımız da bu aşkla başladı.

Doğasının dokusunu, insanının karakterini, yaşam kültürünü taşıyan, çeşit çeşit peynirin varlığı, yolculukların her birinde daha anlam kazandı. 

Havadaki rüzgârdan bile etkilenen bu zarif birleşim, bize Anadolu’yu yeniden gösterdi, dinletti, koklattı, hissettirdi ve tattırdı.  Seyahatlerimizden, elimizde eteğimizde farklı peynirlerle  dönerken Anadolu’nun köklü peynir geleneğini kentli kültürle buluşturma hayalimiz doğdu. Süt Uyuyunca kitabında, unutulmaya yüz tutmuş Anadolu peynirlerini anlatan hocamız Artun Ünsal hayalimize büyük bir inançla destek oldu. Ve Antre Gourmet, peynirin kendini süte bahşettiği en güzel aylardan  Mayıs’ta, 2000 yılında hayat buldu.

Peynir bir aşktı bizim için, aşk emek demekti, emek bir bedel, her bedelin sonu da bir kazanç.Yıllardır peynire verdiğimiz emeğin en büyük kazancı, edindiğimiz bilgi zenginliğini eğitimler, gazete, dergi, televizyon ve Antre Gourmet aracılığıyla pek çok peynir meraklısıyla paylaşma fırsatı bulmamız oldu. Kitabımızın o paylaşımların en kalıcı meyvesi olacağı inancındayız. 

Sürrealist yönetmen Luis Buñuel, “Şayet peynir değilseniz, yaşın bir önemi yoktur,” demiş. Önemli olan karakter demek istemiş sanırız. Olgunluk büyük değer, fakat genç ya da olgun her peynirin kendi karakteri vardır. Karakterleri ne olursa olsun onları hayatınızın bir parçası yapmaya hazır mısınız?

O halde buyurun PEYNİR AŞKINA..

 

Çeşitlilikten Doğan Zenginlik

Coğrafi Tescilli ve Ödüllü Peynir Koleksiyonumuzla,
Her Damak Zevkine Hitap Eden Lezzetler.